„Rõõm seksist” on pehmekaaneline raamat. Raamatu seisukord: kasutatud, normaalses korras raamat.
Hind: 27.97
Autor: Alex Comfort.
Inglise keelest tõlkinud Ingvar Luhaäär.
Originaali pealkiri: New joy of sex.
Raamatu autor on erihariduselt arst ja bioloog, kelle peatähelepanu on keskendunud inimesele. Inimlik seksuaalsus huvitab autorit samavõrd kui kõik muugi bioloogilises inimeses. Autor hakkas juba varakult selle kohta märkmeid tegema. Tema naine julgustas teda selles töös. Tollal polnud ju ühtki korralikku üldkäsitlust inimese seksuaalsusest.
Autor võib tõesti heaks vedamiseks pidada seda, et Rõõm seksist kirjutamise – ja mis veel olulisem – illustreerimise ajaks oli lõpuks ometi tühistatud Ametlik seksuaalsaladuste akt. Kahe sajandi jooksul oli neist nii inimlikest toiminguist kirjutamine ja nende kujutamine piltidel rangelt reglementeeritud. Kui Giulio Romano oli XVI sajandil graveerinud oma klassikalised kuusteist suguühteasendit ning poeet Aretino lisandanud igaühele luuletuse, leidis tollane kõrge kirikutegelane, et kunstniku peaks karistuseks risti lööma. Publik arvas teisiti. („Miks,” küsis Aretino, „peaksime hoiduma pilke heitmast meie jaoks kõige kütkestavamale vaatepildile?!”)
Aretino „Asendid” on sellest ajast peale salamahti käest kätte käinud. Seksuaalse ainese osas on tsensuur järk-järgult lõdvenenud; viiekümnendail aastail näiteks tohtis Inglismaal juba kujutada veenusekinku, kuid üksnes tervikuna – see tähendab siis nii, et ei eristuks üksikud karvad –, kujutada võis vaid ühtlase laiguna. Tänapäeva inimesed, kes pole tunda saanud seksuaalse teabe varjamisest tekitatud ahistust, ei oska praegust vabadust vist vääriliselt hinnatagi. Omal ajal oli see kui raudse eesriide eest ära tirimine. Alex Comforti vahetu eelkäija oli dr Eustace Chesser, kelle ainsagi illustratsioonita, kuid muidu küll avameelne „Armastus, mida ei tumesta hirm” (Love Without Fear) oli saanud kannatada, ja veel 1972.aastal polnud kuigi kindel, et Alex Comforti Rõõm seksist ei jää samuti komblusvalve võrkudesse. Läks siiski õnneks.
Autor peab „seksuaalse biblioteraapia”, seega siis sellesisuliste raamatute kirjutamise eesmärgiks heastada seda kahju, mida on teinud valeinformatsioon, häbitunne ja teadmatus. Ja uskuge, selline töö on ikka veel vajalik.
Demokraatlikes riikides on nüüd võimalik lugeda seksi käsitlevaid raamatuid ja vaadata selleteemalisi filme, kuid kakskümmend aastat on siiski liiga lühike aeg selleks, et kõik aastasadadega juurdunud eelarvamused korrapealt hajuksid ... Ka peab arvesse võtma seda, et osa inimesi võttis tolle seksialase glasnosti vastu vaenulikult. Mõnedki neist, kes salamisi tegid mõningaid toiminguid, mida autor oma raamatus kirjeldas, tundsid sellest süümepiina, nüüd aga kahetsevad tagantjärele, et ei teinud neid kõiki ... Siin pole enam midagi teha, nagu ka selles asjas, et varem tulid inimesed arstile kurtma ja nõu küsima, kas nende ihad pole mitte ülemäärased ja väärastunud, nüüd aga tulevad kurtma seksuaalset isutust.
On üsna ilmne, et inimeste suhtumine seksuaalküsimustesse tõepoolest muutub ja areneb, ent mitte sujuvalt ja isegi mitte ühesuunaliselt: on seksrevolutsioonid ja moralistide tagasilöögid ... Peamine seksrevolutsioonis polnud mitte suur vallatu kisa-kära, vaid see, et töötati välja usaldusväärsed eostumisvastased vahendid, mis tegid võimalikuks lahutada seksi kaks suurt funktsiooni ning võimaldasid inimestel kergesti ja mugavalt otsustada, kas nad astuvad ühtesse järglaste soetamiseks või tahavad intiimselt suhelda ja nautida ennast ning teist.
Jätkuvalt vajame raamatuid, mis räägivad seksist vabas ja sundimatus toonis, ei salatse ega ülbitse, vaid on oma põhikoelt kuidagi päikeselised ning tulvil usku, et lugeja on rõõmsameelne, südi ja vastutustundeline isik, seksuaalselt aktiivne mees või naine, kes on suuteline siin kirjeldatut loovalt oma elus kasutama. Minevikus oli ju kahjuks küllalt tavaline seegi, et just need, kes olid kutsutud ja seatud selles valdkonnas abi andma, pigem muserdasid oma klientide või patsientide teadvust nii ajastu kui ka oma isiklike eelarvamuste pinnalt. Alles üsna hiljuti on etoloogia hakanud asendama psühhoanalüüsi, on hakatud mõistma, et seks pole mitte ainult tõsine isiksustevaheline suhe, vaid ka külluslikult rahuldust pakkuv mänguvorm. Lastele ei tehta nende mängude pärast etteheiteid, täiskasvanuile aga küll. Kui mäng ei genereeri õelust, norutunnet ega ahista, pole põhjust seda halvaks panna.
Mängu üks olulisemaid rolle on väljendada suguelulist võrdsust. Kord on mängus juhtivaks pooleks üks, kord teine, seks ei ole enam midagi niisugust, mida mees teeb naisele, naine aga võtab vastu ja naudib. Täisväärses armusuhtes on enesestmõistetav, et rollid vahelduvad, kord on aktiivsem mees, kord naine, sest mõlemale soole on loomuomane nii üks kui ka teine käitumisviis. Mõnikord on suguühe rauge ühtesulamine, teinekord jälle on üks partnereist „seksuaalobjekt” – täisväärses suhtes valitseb tasakaal. Mängus on võimalik seda tasakaalu leida ja isegi õppida: mehed õpivad väljuma oma domineerivast rollist ja kogevad seeläbi midagi uut, uusi võimalusi, naised seevastu avastavad palju uut aktiivsemast käitumisviisist. Nii kogevad mees ja naine, et nad on teineteise parimad sõbrad just sellest tulekivisädemest, mis lendub nende kokkupuutest.
Võrreldes kunagise algvariandiga on see raamat läbi teinud pika muutuste ahela ning muutub ka edaspidi sedamööda, kuidas elu ja teadus arenevad. Näiteks on vahepeal selgunud väga palju uut selles valdkonnas, mis puudutab mehe seksuaalseid raskusi, samuti on väga palju andnud naise seksuaalsete reaktsioonide uuringud. Paarkümmend aastat pärast seda, kui trükist ilmus Rõõm seksist esmaväljaanne, avastati kõigile ootamatult sugulisel teel leviv surmatoov ja seni veel ravimatu haigus – AIDS.
Tulevikus toimub jälle muutusi, millest me praegu ei tea. Ainus, mis ei muutu, on inimeste huvi elada rõõmu ja rahuldust pakkuvat suguelu ning sisim veendumus, et meil kõigil on selleks loodusest antud õigus. Muidugi leidub alati ka neid inimesi – õnneks on neid siiski väiksem osa! –, kes on veendunud just vastupidises: nemad usuvad, et meil pole sellist õigust ja iga seksuaalse naudingu järel oleme otse kohustatud tundma end milleski süüdi. Kuivõrd palju on ühtesid ja teisi ning kumma hääl peale jääb, see on üks paremaid ühiskonna vabaduse astme näitajaid. Praegu juba ehk vanamoodsana kõlav käsk armastada ja mitte sõdida (Make love, not war) on üha päevakajaline.
Raamatuga „Rõõm seksist” seonduvad märksõnad: suguelu, seksuaalsuhted, erootika
„Rõõm seksist” on pehmekaaneline raamat, 192 lk; 16,4 × 23,3 cm; ↔ 1,2 cm; 354 g.
Raamat „Rõõm seksist” on Laos nr 2, saame postitada või kontorisse tuua tellimisjärgsel TÖÖPÄEVAL.
Raamatu „Rõõm seksist” ilmumisandmed: Egregor, 1995
Ostke raamat „Rõõm seksist” hinnaga 27.97
Seksimängud
24.94
Ma olen tüdruk
24.74
Seksiõpe
21.50
Seksi kummaline ajalugu
25.95
Naine, tunne oma keha
14.90
Armastuse anatoomia
27.97
Erose kütkeis
24.90
Seks ja vaimsus
29.90
Seksopeedia
27.97
Kāmasūtra
23.32
Terve, õnnelik, seksikas
22.99
Topeltelu
22.22
Peeniseraamat
21.70
Kõigepealt naine
19.50
Õnnelik suhe
15.95
Vagiina monoloogid
14.74
Mis seal allpool toimub?
12.90
Tüdrukute teejuht
9.99
Voodis sinu mehega
21.70
Kokkuvõtlik kamasuutra
34.74
Kas läbid seksitestid?
24.94
Seksuaalne arukus
24.94
Intiimkäitumine
24.74
Kamasuutra
24.74
Anastasia seksiraamat
21.70
Tark seksijuht
21.70
Öökapi kamasuutra
21.70
Eesti intiimne saladus
17.97
Erootika keskajal
17.97
Petlik õnn
17.97
Sinuga siin ja praegu
17.97
Sa oled täiuslik
14.74
Mees ja naine
11.99
Kõige vanem elukutse
9.99
Abielutehnika 2
5.95
Seks koidikul
27.97
Tantra, vaimsus & seks
17.97
Mees ja naine
19.91
Unistused ja ihad
14.41
Seks ja sotsiaalmeedia
22.55
Horisontaalne ajalugu
22.50
Teismeliste seksuaalelu
24.74
Terves kehas terve mees
17.97
Braavo, peenis!
18.81
Ma olen poiss
21.70
Anne & Stiil, detsember 2022
0.00
Kingitus!
Eesti armukesed
14.90
Sinuga siin ja praegu
24.74
Tipp-topp tupp
22.92
Mina olen mees
27.97
Tantristlik pulsatsioon
37.97
© Kirjavara OÜ • Registrikood 12272560 • kirjavara(ätike)kirjavara(punkt)ee • +372 501 5525